Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Lukaku dhe Aubameyang, jashtë listës për turin parasezonal të Chelsea-t

Dy sulmuesit që ende janë në pronësi të Chelsea-t, Romelu Lukaku dhe Pierre-Aimeric Aubaeyang, janë lënë jashtë listës së bluve të Londrës për periudhën parasezonale që do të zhvillohet në shtet e bashkuara të Amerikës.

Një vendim i pritshëm nga drejtuesit e Chelsea-t në kulmin e zërave për transferimin e sulmuesit gabonez tek Olympique Marseille dhe të belgut tek Juventusi. Të dy kanë oferta edhe nga Arabia.

Lexo edhe: 

Në listë janë përfshirë lojtarë, vazhdimësia e të cilëve vihej në dyshim nga shtypi anglez, si Levi Colwill apo Kepa Arrizabalaga.

Megjithatë, “askush” nuk e ka garantuar qëndrimin në klubin londinez, sipas trajnerit Mauricio Pochettino. Ky turne është një provë për shumë futbollistë, pasi në përfundim të periudhës parasezonale trajneri argjentinas do të vlerësojë se cilët futbollistë do të qëndrojnë në një skuadër.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...