Merkato

Lukaku do vetëm Interin, gjesti i fundit nuk lë vend për dyshime

Romelu Lukaku dëshiron rikthimin te Interit dhe është gati të bëjë gjithçka për t’ia dalë. Sulmuesi belg që u largua një vit më parë drejt Londrës për t’u bashkuar me Chelsea-n në një operacion që preku shifrën e 115 milionë eurove, nuk ka arritur të shprehë potencialin e tij në Premier League.

Pikërisht për këtë arsye, por edhe për faktin që në nëntor do të startojë Botërori, ku dëshiron të shfaqet si protagonist, Lukaku ka zgjedhur Milanon për t’u ringritur në nivelet e tij më të mira dhe ka autorizuar menaxherin e tij që të bëjë gjithçka për të mbyllur sa më shpejt transferimin.

Pastorello ishte një ditë më parë në Milano, ku takoi drejtuesit e Interit dhe i vuri në dijeni për situatën, duke i informuar edhe për faktin që Lukaku është gati të ulë pagën e tij nga 12 milionë euro, në 8, për t’u rikthyer te zikaltrit.

Këta të fundit kanë dhënë miratimin, por vetëm nëse operacioni kryhet me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje, teksa tashmë kanë nisur negociatat me Chelsea-n dhe të martën është planifikuar një takim mes Pastorellos dhe pronarit të ri të londinezëve.

Nëse ky i fundit do të pranojë një huazim 2-vjeçar me të drejtë blerjeje, atëherë Lukaku do të fluturojë menjëherë drejt Milanos, për të nisur një tjetër eksperiencë me fanellën e Interit dhe për të provuar t’u japë një tjetër titull kampion zikaltërve.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency