Serie A

Lukaku i paprekshëm, Inter refuzon ofertat nga kampionati anglez

Nuk ka dyshime, Romelu Lukaku mbetet një pikë fikse edhe për Interin e ri të Simone Inzaghi. Sulmuesi belg, ende me pushime për t’u çlodhur pas një sezoni ku ka shpenzuar jashtëzakonisht shumë energji, por edhe plot kënaqësi në planin personal për fitimin e titullit të parë në Itali, si dhe diçka më pak për sa i përket Europianit me Belgjikën e tij, nuk ka ndër mend të dëgjojë sirenat e merkatos që e duan të rikthehet në Premier League.

Chelsea dhe Manchester City janë dy klubet që po kërkojnë më shumë një përforcim me peshë për repartet respektive të sulmit dhe madje kanë bërë ndonjë sondazh me stafin përfaqësues të lojtarit, por disa herë Lukaku ka përsëritur vendimin e tij për të mbajtur veshur fanellën e Interit, skuadër me të cilën është i lidhur në kontratë deri në qershor 2024.

I shpërblyer si duhet në aspektin sportiv, me ringritjen e tij te Interi ku ka shfaqur potencialin më të mirë, belgu do të jetë më i vlerësuar edhe në aspektin ekonomik, duke parë që akordi i firmosur në verën e 2019-ës, parashikon një rritje të pagës së tij deri në 8.5 milionë euro në sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency