Serie A

Lukaku: Me Juven, ndeshje taktike, duam të përmirësohemi

Goli i tij me kokë një minutë para përfundimit të kohës shtesë në ndeshjen me Fiorentinën i dha kuakifikimin Interit në çerekfinale të Kupës së Italisë, ku do të përballet me Milanin. Romelu Lukaku, pas suksesit në “Artemio Franchi”, u prezantua para mikrofonëve të Rai-t për intervistën pas ndeshjes:

“Derbi i Italisë? Ne nuk mendojmë për të ardhmen, por vetëm për sot. Jemi të lumtur që kemi fituar ndeshjen e sotme kundër një ekipi të shkëlqyeshëm, me një trajner të shkëlqyeshëm. Ishte shumë e rëndësishme për besimin tonë”.

Në lidhje me problemet e lojës që shfaqen herë pas here në skuadrën e Contes, “bomberi” belg analizoi:

“Skuadra luan shumë poshtë? Kemi folur për këtë pas ndeshjes me Romën, nuk duhet të ndodhë. Jemi një skuadër e re, duhet të rritemi. Kemi dëshirë të përmirësohemi.”

Të dielën në mbrëmje është përballja e madhe me Juventusin:

“Do të jetë një ndeshje taktike, mes dy skuadrave që bëjnë mirë në fushë. Juventusi është një ekip i madh dhe ka një trajner që po bën mirë. Ne jemi gati dhe duhet të përgatitemi mirë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency