Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Lukaku: Nëse fiton në ndeshje të tilla, e sigurt që e siguron Champions-in

Sulmuesi i Romës, Romelu Lukaku, ka folur për fitoren 2-0 ndaj Napolit.

Në një prononcim për mediet, Lukaku sqaroi edhe qëllimet e “verdhekuqve”, ndërsa u shpreh që për të qenë mes katër më të mirëve duhet të fitosh ndeshje të tilla.

Lexoni edhe:

Fitore e merituar. Nëse do të jesh mes katër më të mirëve dhe nesë do të sigurosh Champions-in duhet të fitosh ndeshje si kjo”-deklaroi belgu.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...