Premier League

Lukaku nuk “shkrep” më, Chelsea ngec edhe ndaj Brighton!

Chelsea lan përfundimisht hesapet me titullin kampion në Angli. Blutë e Londrës ngecën edhe në sfidën ndaj Brighton në një barazim 1-1 dhe tashmë e shohin veten në vendin e 3-të të Premier League me një pikë më pak se Liverpooli që ka zhvilluar 2 ndeshje më pak.

Me një Lukaku që nuk “shkrep” dhe është hija e vetvetes krahasuar me atë që ishte te Interi, Chelsea vuan shumë në gjetjen e golit dhe këtë e tregoi edhe në transfertën ndaj Brighton.

Goli i Hakim Ziyech në pjesën e parë pas asistit të Mbappe u zhvlerësua nga finalizimi i Webster pas 1 ore lojë. Rezultati nuk ndryshoi më me Chelsean që u ndal sërish dhe mbetet -12 pikë nga Manchester City që ka dhe 1 ndeshje më tepër për të luajtur. Ndërkohë Brighton mbetet në pjesën e sipërme të tabelës dhe po bën një nga sezonet e saj më të mira në historinë e Premier League.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency