Futboll

Lukaku: Seria A një ëndërr, unë e kam marrë vendimin tim

Romelu Lukaku shënoi dy herë në fitoren 3-0 të Belgjikës përballë Skocisë, mbrëmjen e djeshme në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-ës, ndërsa tani sulmuesi do të nisë pushimet.

Megjithatë në përfundim të takimit, ishin të pashmangshme pyetjet mbi të ardhmen e tij, pasi nuk është më një sekret që sulmuesi i Manchester United kërkohet me ngulm nga Antonio Conte, tashmë në stolin e Interit.

“Unë e kam marrë vendimin tim, por nuk do të flas për respekt të Manchester Unitedit, që është klubi me të cilin kam kontratë. Tani do të nis pushimet dhe dua të çlodhem e argëtohem, pasi me të ardhmen do të merret agjenti im”, tha Lukaku.

Sulmuesi belg nuk e fshehu dëshirën e hershme për të luajtur në kampionatin italian, teksa theksoi se me mbërritjen atje të Sarrit, Ancelottit, Contes, Ronaldos, etj., gjithçka bëhet më emocionuese.

“Kush është pranë meje e di që e kam pasur ëndërr të luaj në Angli dhe Itali. Me kthimin e Ancelottit, Contes e Sarrit, por edhe transferimin e Ronaldos, Seria A është bërë vërtetë emocionuese”, tha sulmuesi belg.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency