Serie A

Lukaku sulmon “Corriere Dello Sport”: Titulli më idiot që kam parë, po shtoni racizmin

Romelu Lukaku ka mbetur vërtetë i indinjuar nga titulli i të përditshmes italiane Corriere Dello Sport gjatë kësaj të entjeje e cila shkruante Black Friday dhe vendoste në një foto dy ish-shokët e skuadrës te United Lukaku dhe Smalling. Belgu ka sulmuar me një postim në profilin e tij në Instagram gazetën italiane.Lukaku i bën thirrje drejtuesve të ‘’Corriere dello Sport’’ të përqëndrohen te emocionet e përballjes së shumëpritur midis Interit dhe Romës nesër në ‘San Siro’. Mesazhi i futbollistit belg është mbështetetur nga futbollisti i Fiorentinës Kevin Prince Boateng, i cili është ndeshur me sjellje raciste kundrejt tij gjatë kohës që luante për Milanin. Ganezi ka bërë shenjën e ‘’Black Power’’, simboli i forcës së njerëzve me ngjyrë. Ndërkohë që klubet e Milanit dhe Romës pas këtij veprimi të Corriere Dello Sport, kanë marrë masa dhe nuk do të lejojnë gazetarët e kësaj gazete në qëndrën stërvitore të tyre për pjesën e mbetur të këtij viti dhe lojtarët ndërkohë nuk do të japin asnjë intervistë për gazetën në fjalë. Mesazhi i Romelu Lukakut në Instagram për titullin e “Corriere dello Sport’’:

“Në vend që të përqëndroheni te përballja mes dy skuadrave, “Corriere dello Sport” del me një nga titujt më idiotë që kamë parë në karrierën time. Ju djema, vetëm shtoni negativitet dhe racizëm në vend që të flisni për ndeshjen e bukur që do të luhet midis këtyre dy skuadrave në ‘San Siro’. Ju djemtë e ‘Corriere dello Sport’ duhet të bëni diçka më të mirë se kaq. Faleminderit të gjithë tifozëve dhe gazetarëve për mbështetjen e dhënë dhe le të presim ndeshjen e nesërme”, shkruan Lukaku.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency