Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lukaku “zbulon” trajnerin e ri të Belgjikës: Ka respektin e të gjithë grupit

Pas dështimit në Kupën e Botës Katat 2022, ku nuk kaloi as fazën e grupeve, trajneri Roberto Martinez vendosi të heqë dorë nga stoli i Belgjikës duke lënë vendin bosh, ndërsa menjëherë kanë nisur të qarkullojnë emrat që mund ta zëvendësojnë.

Një ndër ta është edhe ish-sulmuesi i njohur francez, Thierry Henry, që e njeh mirë ambientin, pasi në 4 vitet e fundit ka punuar si ndihmës i Martinez dhe tani është gati të bëjë liderin e “djajve të kuq të Europës”.

Ndonëse vendimi nuk është marrë ende, sulmuesi belg Romelu Lukaku ka dalë hapur në krah të francezit për pankinën, duke thënë se Henry është i duhuri për të çuar përpara punën e ndërprerë nga Martinez.

“Për mua Henry është trajneri i ardhshëm i Belgjikës dhe nuk druhem ta them mendimin tim. Ai na njeh mirë të gjithëve dhe gëzon respektin e të gjithë grupit, ndaj do të ishte i duhuri për të vijuar punën e ndërprerë nga Martinez. Natyrisht vendimi u takon drejtuesve, por Henry është i duhuri për stolin e Belgjikës”, deklaroi Lukaku.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...