Kupa e Shqiperise

Lumë golash në Kupë, Flamurtari “hakmerret” ndaj Veleçikut, Skënderbeu humb por avancon

Asnjë surprizë në ndeshjet e kthimit të raundit të parë të Kupës së Shqipërisë, pasi u kualifikuan të gjitha ekipet favorite. Në Grupin A kishte shumë interes përballja mes Flamurtarit dhe Veleçikut, pasi skuadra vlonjate e kishte humbur takimin e vajtjes 3-2, por kuqezinjtë shpërthyen në Vlorë, duke fituar thellë 5-0. Nga skuadrat e Superiores Teuta fitoi thellë 6-2 takimin me Tërbunin, Tirana 4-0 me Shënkollin dhe Vllaznia 2-0 Burrelin. Rivalitet në derbin Kastrioti-Iliria, që përfundoi 1-0 dhe me gol fushë (1-2 ndeshja e parë) kualifikohen krutanët. Më të njëjtin rezultat 1-0 dhe me gol fushe Besëlidhja eliminoi Korabin, ndërsa Erzeni fitoi edhe të dytën me Dinamon me gol të Rezit.

Në Grupin B, Skënderbeu, për çudi, humbi 0-2 me Devollin, por u kualifikua falë fitores 1-4 në ndeshjen e parë. Laçi shkatërroi 4-0 Elbasanin, Bylisi u mposht 1-2 nga Pogradeci, por kishte fituar 0-4 takimin e parë. Besa eliminoi me fitoren 2-0 Egnatian, ndërsa Lushnja fitoi edhe në fushën e Orikut, këtë radhë me rezultatin 0-2. Apolonia ndërkohë merr kualifikimin në tavolinë me Kamzën.

 

Grupi A

Teuta – Tërbuni 6-2 (3-0)

Flamurtari – Veleçiku      5-0 (2-3)

Tirana – Shënkolli     4-0 (0-0)

Kastrioti – Iliria 1-0 (1-2)

Vllaznia – Burreli      2-0 (1-0)

Dinamo – Erzeni 0-1 (0-3)

Besëlidhja – Korabi  1-0 (1-2)

 

Grupi B

Skënderbeu – Devolli      0-2 (4-1)

Laçi – Elbasani   4-0 (0-0)

Kamza – Apolonia    0-3 (0-3 në tavolinë)

Bylis – Pogradeci      1-2 (4-0)

Besa – Egnatia   2-0 (1-0)

Oriku – Lushnja  0-2 (1-2)

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency