Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

“Lumë golash” në PSV-Feyenoord, shkëlqen objektivi i Man. United

Spektakël dhe lumët golash në krye-sfidën e javës në kampionatin holandez, me PSV-në që në fund ia doli të triumfojë me rezultatin 4-3 ndaj Feyenoord dhe të ngjitet në kuotën e 18 pikëve, duke parakaluar pikërisht skuadrën nga Roterdami.

Këta të fundit e nisën vrullshëm dhe gjetën golin e avantazhit që në minutën e tretë me anë të Idrissi, megjithatë vendasit reaguan me Branthwaite dhe Gakpo, duke përmbysur rezultatin. Gjithsesi skuadrat shkuan në pushim në barazim, pasi Danilo shënoi për Feyenoord në minutën e 42-të.

Menjëherë pas nisjes së pjesës së dytë, ishte Til që i dha avantazhin PSV-së, por Feyenoord reagoi edhe njëherë me Kokcu në të 73-tën, duke barazuar shifrat në 3-3. Në fund u bë sërish protagonist Gakpo, që asistoi për Obispo dhe ky i fundit shënoi golin e fitores. Mbyllët kështu 4-63, me një Gakpo protagonist absolut, pasi asistoi tre gola të Feyenoordit dhe shënoi vetë të katërtin.

Në ndeshjet e tjera të kampionatit holandez, Go Ahead Eagles mposhti Emmenin 2-0, ndërsa Herenveen triumfoi 2-1 ndaj Twentes.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...