Kupa e Shqiperise

Lumë golash në Tiranë e Korçë, përcaktohen skuadrat finaliste

Janë përcaktuar pasditen e sotme dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë dhe janë pikërisht Tirana dhe Kukësi, që do të diskutojnë mes tyre trofeun e dytë më të rëndësishëm në vend.

Bardheblutë fituan bindshëm 5-3 ndaj Luftëtarit, në stadiumin “Selman Stërmasi”, në një sfidë ku përveç pjesës së parë që përfundoi barazim 1-1, 45-minutëshi i dytë u dominua nga kryeqytetasit.

Daja, Cobinah, Ngo’o dhe Sentamu dy herë, shënuan për Tiranën, ndërsa gjirokastritët gjetën dy golat e tyre me anë të Filit në fund të pjesës së parë dhe Oshafit e Nezirit në pjesën e dytë.

Në sfidën tjetër gjysmëfinale, Kukësi fitoi ndaj Skënderbeut edhe në Korçë, këtë herë me rezultatin 1-3, ndërsa kaluan në finale me rezultatin e përgjithshëm 1-5.

Verilindorët kaluan të parët në avantazh me anë të Reginaldos, ndërsa në fund të pjesës së parë dyfishuan shifrat, pas një autogoli të pafat të mbrojtësit Leonit Abazi.

Në pjesën e dytë korçarët u munduan të rihapin takimin, pas golit të shënuar nga Bregu, por të besuarit e Gjokës mbyllën llogaritë në minutën e 58’, pas golit të shënuar me anë të Valdet Ramës.

Shënohen kështu plot 12 gola në dy sfidat e kthimit gjysmëfinale, ku Tirana gjen finalen me rezultatin total të dy ndeshjeve, 5-3 dhe Kukësi me rezultatin total 5-1, ndërsa tashmë të dy ekipet do të diskutojnë trofeun në finalen e 2 Qershorit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency