Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Lunin “pranon” stolin, Real Madrid ka gati kontratën e re për portierin

Andry Lunin është një nga temat e nxehta në Real Madrid.

Ukrainasi ka pak më shumë se një vit nga kontrata e tij, e cila skadon në qershor 2025, por paraqitjet e tij të fundit kanë bindur drejtuesit e “Los Blancos” të fillojnë negociatat për zgjatjen e bashkëpunimit.

Lexo edhe:

Pasi mposhti konkurrencën me Kepa-n, portieri performoi mirë edhe në ndeshjet e mëdha kundër Manchester City-t dhe Bayern Munich në Champions League, por me siguri do të rikthehet në stol kur Thibaut Courtois të jetë gati për Ancelotti-n.

Por, në Spanjë janë të sigurt se Lunin do të rinovojë kontratën deri në vitin 2028, pasi palët janë dakordsuar dhe e vetmja gjë që mungon është zyrtarizimi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...