Kategoria Superiore

Lushkja: Se kuptova protestën te penalltia, Titulli? Fillimisht të kapim Europën!

Regi Lushkja ishte njeriu i ndeshjes për Laçin në fitoren 2-0 që kurbinasit arritën ndaj Kukësit. Në analizën për Supersport, kapiteni i kurbinasve u shpreh se nuk e kuptoi protestën e lojtarëve të Kukësit në momentin golit pas pritjes së penalltisë nga Xhika.

“Të jemi realistë kemi pasur disa ndeshje jo shumë të mira. E rëndësishme është që sot kemi marrë 3 pikët dhe vazhdojmë lojën tonë. Unë kam luajtur në çdo pozicion, ku do që të më vendosi trajneri unë do të luaj”.

“Penalltia? Kishim një bisedë të shkurtër me Mazrekajn. Ai nuk ndihej shumë mirë dhe vendosëm ta gjuaja unë. Protesta e lojtarëve të Kukësit te penalltia? Mesa di unë, ishte gol i rregullt. Nuk e di për çfarë po protestonin, edhet unë po pyesja shokët e ekipit për këtë”.

“Edhe me Kukësin në fazën  e dytë, dhashë 3 asist, këtë ndeshje shënova dy herë. E rëndësishme është që të shënojë dhe ekipi të eci para. Në radhë të parë të sigurojmë Europën dhe më pas pse jo të tentojmë titullin. Shiriti i kapitenit? Ia dorëzova Ignjatoviçit, pasi ai është realisht kapiteni i parë”, tha Lushkja.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency