Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Lushnja nuk di të dalë nga kriza, ngec edhe ndaj AF Elbasanit/ Vora triumfon ndaj Burrelit në shtëpi

Lushnja nuk po di të dalë nga kriza, ndërsa edhe në sfidën e javës së tretë të Kategorisë së Parë, atë ndaj AF Elbasanit ka dalë me zero pikë, duke vuajtur në fund të renditjes.

Ky takim u mbyll me rezultatin 0-1, me të vetmin gol që për miqtë e realizoi Karakaçi në minutën e 45’.

Lexoni edhe:

Vendasit tentuan që të gjenin barazimin, por në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-1, me Lushnjën që pas tre javëve të para renditet në vend të fundit me zero pikë, ndërsa AF Elbasan nga ana tjetër renditet në vend të dytë me shtatë pikë, po aq sa Apolonia e vendit të parë.

Ndërkohë ndeshja tjetër që mbylli këtë raund të Kategorisë së Parë ishte ajo mes Vorës dhe Burrelit që u mbyll me rezultatin 3-1.

Vendasit gjetën avantazhin që në minutën e pestë me Qardakun, ndërsa në minutën e 14’ Avdiu dyfishoi avantazhin e Vorës.

Burreli reagoi me Fetaj në minutën e 69’ dhe ngushtoi diferencën, por vetëm tetë minuta më pas Raboshta shënoi golin e tretë për Vorën dhe vulosi këtë sfidë.

Pas javës së tretë, Vora renditet në vend të katërt me gjashtë pikë, teksa Burreli pozicionohet në vend të 11-të me vetëm një pikë.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...