Ligue 1

Lyon, presidenti Aulas i pakënaqur me trajnerin Genesio

Bruno Genesio nuk është dhe aq i sigurt në stolin e Olympique Lyon. Presidenti Aulas ka marrë në konsideratë ndryshimin në stafin drejtues të skuadrës, duke parë luhatjet e ekipit në kampionat dhe në Europë. Sipas shtypit francez, Aulas ka dy kandidatë potencialë për stolin, i pari është Laurent Blanc, i cili është i lirë që pas aventurës me Paris Saint Germain, dhe i dyti Claudio Ranieri, i cili nuk do ta kishte të vështirë të largohej nga Nantes.

 

To Top