Ligue 1

Lyoni kalon në çerekfinale, eliminon Red Starin pas penalltive

Lyoni ia doli të kualifikohej për në çerekfinalet e Kupës së Francës, pasi triumfoi vetëm pas gjuajtjes së penalltive në sfidën e vlefshme për fazën e 1/8-ave ndaj skuadrës së Red Star.

Paqueta dhe Depay shënuan dy herë për skuadrën e Lyonit në pjesën e parë, duke dhënë idenë se kualifikimi do të ishte një mision i lehtë, por nuk rezultoi kështu pasoi vendasit arritën të gjejnë barazimin në pjesën e dytë.

Për të përcaktuar çerek-finalisten skuadrat iu drejtuan penalltive, aty ku lojtarët e Lyonit ekzekutuan saktë të 5 goditjet në dispozicion, ndërsa Red Star humbi një gjuajtje dhe i dha lamtumirën Kupës së Francës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency