Premier League

M.City e feston me fitore triumfin në KAS, dy-golësh i Kane fiton dhe Tottenham!

Manchester City e feston me një fitore triumfin në KAS për të marrë pjesë në Champions League sezonin e ardhshëm. Citiziens triumfuan 2-1 në javën e 36-të të Premier League ndaj Bournemouth që lufton për mbijetesë, duke përkeqësuar situatën e këtyre të fundit. David Silva me një gol të bukur me goditje standarte dhe me një asist ishte heroi i skuadrës së Guardiolës që arriti të dyfishonte shifrat që në pjesën e parë falë edhe finalizimit të Gabriel Jesus. Golin e vetëm për Bournemouth e shënoi Brooks, 2 minuta para fundit të kohës së rregullt. Mori fitoren e 2-të rresht Tottenhami i Jose Mourinhos që u ngjit në vendin e 7-të duke u futur në valle për një vend në Europa League sezonin e ardhshëm. Spurs triumfuan me shifrat 1-3 në St James Park ndaj Newcastle në një sfidë ku Harry Kane shënoi dy gola duke kaluar shifrën e 200 finalizimeve në karrierë, ndërsa gjeti rrugën e rrjetës edhe koreano-jugori Son i cili zhbllokoi shifrat. Një gol i sulmuesit nga Zelanda e Re Chris Wood në minutën e 96-të me penallti i hoqi një fitore shumë të rëndësishme nga duart Wolves-it që barazoi 1-1 në transfertën ndaj Burnley, ku për ujqërit realizoi Raul Jimenez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency