Premier League

M.United mposhtet nga Leicester, Man.City zyrtarisht kampion i Anglisë, fiton titullin e 7-të në histori!

Manchester City është zyrtarisht kampion i Anglisë për të 7-ën herë në histori. Pep Guardiola arriti të fitonte titullin e tij të 3-të në karrierë me Citiziens në Premier League dhe e festoi nga shtëpia pasi dhurata City-t i erdhi nga skuadra tjetër e qytetit Manchester United që u mposht nga Leicester City në sfidën që hapi javën e 36-të të kampionatit me shifrat 1-2 në Old Trafford. Kur mbeten edhe 3 ndeshje për të luajtur deri në fund për të dyja skuadrat e Manchester-it, City kryeson me 10 pikë avantazh dhe është zyrtarisht kampion i Anglisë duke rikthyer trofeun në Etihad pas vetëm një viti mungesë. Në Old Trafford Solskjaer kishte bërë shumë ndryshime duke ruajtur një pjesë të mirë të lojtarëve për sfidën e së entjes ndaj Liverpoolit dhe kjo gjë ia bëri më të thjeshta gjërat Leicester-it që arriti të zhbllokonte shifrat që në minutën e 10-të me Thomas. Por festa e dhelprave zgjati pak sepse në të 15-ën Greenwood vendosi baraspeshën. Golin e fitores dhe të 3 pikëve skuadra e Brendan Rodgers e realizoi me Soyuncu në minutën e 66-të, me qëndërmbrojtës turk që realizoi me një goditje me kokë duke i çuar shifrat në 1-2, rezultat që mbeti i pandryshuar deri në fund me Leicester që falë këtij suksesi u ngjit përkohësisht në vendin e 3-të me 66 pikë duke blinduar pozitat në zonën Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency