Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Ma sillni në skuadër”, Guardiola zgjedh zëvendësuesin e Joao Cancelos

Pep Guardiola lejoi largimin e Joao Cancelos drejt Bayern Munchen, ndërkohë që e ka të qartë zëvendësuesin e portugezit.

Trajneri spanjoll u ka kërkuar drejtuesve të Manchester City t’i sjellin në skuadër Ben Chilwell në fundin e sezonit.

26-vjeçari i korsisë së majtë, cilësohej si një ndër talentet më të mëdhenj, por dëmtimet e shumta kanë ngadalësuar procesin e tij të përmirësimit.

Lexo edhe:

Gjithsesi, kualiteti i Chilwell, i cili u transferua nga Leicester City te Chelsea për 50 milionë euro në verën e vitit 2020, ka bërë për vete Guardiolën.

Trajneri i njohur e vlerëson shumë lojtarin e kombëtares angleze dhe pret që ai të jetë dhurata e parë në merkaton e verës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...