Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Macron: Shpresoj që Mbappe të marrë pjesë në Lojërat Olimpike!

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi këtë të premte se “shpreson” që ylli i Paris Saint-Germain dhe njëkohësisht kapiteni i Francës, Kylian Mbappe, do të jetë në gjendje të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Paris 2024, edhe pse Real Madrid-i, i cili pritet ta marrë atë për në verë, nuk ka ndërmend të lirojë lojtarët e tij për këtë kompeticion.

“Shpresoj se ai mund të marrë pjesë në Lojërat Olimpike”,-tha Macron, duke iu përgjigjur gazetarëve gjatë vizitës së tij në një shkollë në Paris.

Lexo edhe: 

Mbappe ka shprehur vazhdimisht vullnetin për të marrë pjesë në Olimpiadën e Parisit (26 korrik-11 gusht), por klubet nuk kanë asnjë detyrim të lënë lojtarët e tyre të largohen për këtë kompeticion.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...