Abissnet Superiore

Magani: Luajtëm mirë, mund të merrnim edhe më tepër!

I kënaqur me një pikë, Gugash Magani trajneri i Egnatias në mikrofonin e Supersport vlerësoi paraqitjen e skuadrës së tij në përballjen ndaj Tiranës në kryeqytet. Një ndeshje në të cilën Egnatia barazoi 1-1 duke marrë pikën e parë në këtë kampionat.

“Një pikë në transfertë përballë Tiranës është rezultat pozitiv. E kam thënë se skuadra do ende kohë për të shkuar atje ku ne mendojmë dhe pretendojmë. Ishte ndeshje e balancuar, siç kishim ne raste, kishin edhe ato. Barazimi ishte rezultati i drejtë. Në fund mund të kishim shfrytëzuar rastet dhe të fitonim, por edhe të humbnim. Telushi e Imeri janë jashtë formës për shkak se nuk kanë luajtur shumë. Djemtë treguan karakter dhe jam i kënaqur me ta. Rrugëtimi në Superiore është i vështirë sepse janë skuadra me histori përballë.

“Ne nuk kemi histori, por kemi organikë dhe kushte optimale për të bërë kampionat të mirë dhe kapur objektivat, që do i shpalosim me kalimin e kohës sepse kampionati është shumë i ekuilibruar. Para disa viteve edhe Kukësi erdhi nga Kategoria e Tretë dhe bëri historinë. Në Rrogozhinë presidenti ka bërë mrekulli, ka ndërtuar stadium, qendër stërvitore dhe ka marrë kampionë në skuadër. Ne do punojmë dhe do jemi me këmbë në tokë. E di sa e fortë është Superiorja, kam eksperiencë këtu dhe kjo është pikë e fortë e imja, gjithsesi nuk jemi magjistarë”, u shpreh Magani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency