Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Magjistari” Hasi/ Mechelen perfekt në 2024, ngjitet në vendin e pestë

Besnik Hasi ka arritur në një kohë të shkurtër të ndryshojë për mirë situatën te Mechelen, ekip ku u emërua trajner në ditët e para të nëntorit të vitit të kaluar.

Skuadra belge triumfoi 2-3 në transfertë kundër Cercle Brugge, duke regjistruar suksesin e tretë radhazi në Jupiler Pro League.

Kjo fitore ngjit Mechelenin në vendin e nëntë, duke qenë vetëm 1 pikë larg zonës “play-off”-ve të titullit kampion.

 

Lexo edhe:

Mechelen nuk ka humbur ende në 2024, vit gjatë së cilit numëron 6 fitore dhe 2 barazime. Një ecuri e jashtëzakonshme, ku merita të padiskutueshme ka edhe Hasi.

Trajneri shqiptar ka një përvojë të madhe, teksa ka drejtuar më parë edhe Anderlechtin në Belgjikë. Ekip të cilin e udhëhoqi drejt fitimit të titullit dhe Superkupës (2014).

Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, ka punuar edhe në Poloni (Legia e Varshavës), Greqi (Olympiacos) dhe Arabinë Saudite (Al-Read, Al-Ahly).

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...