Premier League

Maguire flet si “Djall i Kuq”: I ngazëllyer që firmosa me Man. United

Harry Maguire është edhe zyrtarisht futbollist i Manchester United. Mbrojtësi anglez u transferuan në “Old Trafford” për shumë rekord për një mbrojtës, 80 milionë paundë. 23-vjeçari firmosi kontratën 6-vjeçare me opsion rinovimin edhe për një vit.

Në bazë të marrëveshjes mbrojtësi do të përfitojë 200 000 paundë në javë. 26-vjeçari në prononcimin për faqen e klubit u shpreh se është i kënaqur që bashkohet me “Djajtë e Kuq”.

“Jam i lumtur që kam nënshkruar për këtë klub të shkëlqyeshëm. Unë e kam shijuar plotësisht kohën time në Leicester dhe do të doja t’i falënderoja të gjithë në klub, dhe tifozët, për mbështetjen e tyre fantastike gjatë dy sezoneve të kaluara. Sidoqoftë, kur Manchester United vjen e troket në derën tënde, është një mundësi e jashtëzakonshme. Kam biseduar me trajnerin dhe jam i ngazëllyer për vizionin dhe planet që ai ka për ekipin. Ole po ndërton një ekip për të fituar trofe. Tani po pres me padurim të takoj shokët e mi të rinj të skuadrës dhe fillimin e sezonit.”

Ndërsa Solskajer vlerësoi cilësitë e Maguire dhe vizionin që ka për lojën.

“Harry është një nga mbrojtësit më të mirë qarkullim dhe jam i kënaqur që kemi siguruar nënshkrimin me të. Është një lexues i shkëlqyeshëm i lojës ka autoritet dhe aftësinë për të qëndruar i qetë dhe shmangur presionin. Ai do të përshtatet mirë në këtë grup si në fushë dhe jashtë saj.”

Maguire luajti për dy sezone te Leicester City, ku u aktivizua në 76 ndeshje e shënoi 5 gola.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency