Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Maguire si “mace e zezë” kur zbret në fushë, 9 humbje në 9 ndeshjet e fundit mes United dhe Anglisë

Mund të jetë thjesht çsshtje fati dhe rastësie, megjithatë nëntë ndeshje nuk janë pak dhe nënta nuk është një numër për t’u anashkaluar nga trajnerët Erik ten Hag të Manchester United dhe Gareth Southgate te Anglia.

Për çfarë bëhet fjalë? Janë plot nëntë ndeshje radhazi mes klubit dhe kombëtares që Harry Maguire i starton titullar, por në fund të ndeshjes skuadra ku ai bën pjesë del e mposhtur nga fusha. Në Angli, tashmë mbrojtësin po e konsiderojnë si një “mace të zezë” dhe si tersin e një ekipi ndërsa gafat e tij të dukshme në shumë raste kanë penalizuar sidomos United.

Ndërkohë, sa herë Maguire e ndjek një ndeshje nga stoli, atëherë “Djajtë e Kuq” dhe “Tre Luanët” fitojnë dhe nuk vuajnë në fushë. Në këtë formë, trajnerët Ten Hag dhe Southgate janë të paralajmëruar dhe nëse kërkojnë suksesin, atëherë ndoshta duhet të sakrifikojnë Maguire.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...