Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Maignan: Ibra është e shkuara. Ndihem lider, dua të fitoj çmimin “Yashin” dhe “Topin e Artë”

Maignan
Maignan

Portieri i Milan, Mike Maignan ka dalë në konferencë për shtyp në krah të trajnerit Stefano Pioli, në prag të ndeshjes së Champions League kundër Paris Saint-Germain, që luhet këtë të martë në “San Siro”.

Francezi është pyetur se nëse pas largimit të Zlatan Ibrahimovic, a ndjehet ai si Ibra në dhomën e zhveshje dhe portieri theksoi se Milan ka lidera të tjerë pas largimit të suedezit.

Lexo edhe: 

“Unë jam Mike dhe Ibra është Ibra. Unë jam një lider natyral, jap më të mirën nga vetja. Ne humbëm Ibrën, i cili ishte lider, por ky ekip ka drejtues të tjerë. Unë kam shumë respekt për të, por të kaluarën është e kaluara”-tha ai.

Ndërsa duke folur për të ardhmen, Maignan theksoi se dëshiron të vazhdojë punën te “kuqezinjtë” e Italisë dhe se synon të fitojë trofeun “Yashin” dhe “Topin e Artë” në të ardhmen.

“Më pëlqen të jem këtu. Nuk kemi filluar të flasim për rinovimin sepse mendoj se nuk është momenti ideal si për mua ashtu edhe për klubin. Unë gjithmonë dua të fitoj dhe nëse do mund të fitoj çmimin ‘Yashin’ dhe ‘Topin e Artë’ nuk do të përmbahem”-u shpreh ndër të tjera Mike Maignan.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...