Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Maignan mban në ankth Milanin, Loftus-Cheek nuk shqetëson

Foto Spada/LaPresse 19 settembre 2023 - Milano , Italia - sport, calcio - Ac Milan vs Newcastle - Champions League 2023/2024 - Stadio San Siro. Nella foto: Mike Maignan (AC Milan); September 19 , 2023 Milan , Italy - sport, calcio - Ac Milan vs Newcastle Champions League 2023/2024 - San Siro Stadium . In the pic : Mike Maignan (AC Milan); - Photo by Icon sport

Milani nisi edicionin e ri në Champions League me një barazim pa gola ndaj Newcastle, teksa, më shumë se dy pikët e lëna, shqetëson edhe dëmtimi i dy titullarëve të formacionit të Stefano Piolit.

Fillimisht mesfushori anglez Ruben Loftus-Cheek dhe më pas portieri francez Mike Maignan kërkuan zëvendësim për probleme fizike, teksa padyshim gjendja e këtij të fundit është ajo që shqetëson më shumë.

Bëhet fjalë për një problem muskulor, teksa pritet që të mërkurën paradite të kryhen edhe ekzaminimet e specializuara për të përcaktuar shkallën e dëmtimit dhe kohën e rikuperimit, me Piolin që u shfaq i shqetësuar pas ndeshjes.

Lexoni edhe:

“Mike ndjeu një shqetësim në pjesën e pasme të kofshës dhe kërkoi zëvendësim. Ai thotë se është diçka e vogël, por jemi të shqetësuar deri në kryerjen e ekzaminimeve. Gjithsesi Sportiello hyri shumë mirë dhe gëzon besimin tonë”, tha Piolo.

Sa i përket Loftus-Cheek, bëhet fjalë më shumë për një tronditje, teksa që nesër anglezi do të provojë të stërvitet me skuadrën të paktën pjesërisht, për të qenë gati ëpr ndeshjen e fundjavës ndaj Veronës.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...