Bundesliga

Mainz dhe Frankfurt nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës, ndajnë nga një pikë

Barazim 1-1 në sfidën hapi javën e 10-të të Bundesligës, mes Mainz 05 dhe Eintracht Frankfurt. Në “Opel Arena”, Mainz dhe Frankfurt nuk i bënë keq njëra-tjetrës duke marrë nga një pikë që përmirësoi pozitat e tyre në klasfikim. Miqtë kaluan të parët në avantazh falë autogolit të Bell por Mainz barazoi shifrat me Serdar që i ardhur në fushë nga stoli, e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 71-të. Me këtë barazim Frankfurti i Niko Kovac u ngjit përkohësisht në vendin e 7-t në kuotën e 15 pikëve ndërsa Mainz pozicionohet i 11-ti në tabelën e renditjes me 11 pikë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency