Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Mainz “shfryn” ndaj Gladbachut, ngjitet i shtati

Fitore bindëse e Mainz përballë Borussias së Moenchengladbachut në “Mewa Arena”, në sfidën hapëse të javës së 22-të të Bundesligës.

Skuadra e drejtuar nga Svensson e dominoi takimin, sidomos në pjesën e dytë. E hapi serinë e golave Lee Jae-Sung, i shërbyer nga da Costa D, ndërsa më fillimin e fraksionit të dytë thelloi diferencën Ingvartsen.

Lexo edhe:

Mainzi nuk e kishte thënë ende fjalën e fundit dhe gjatë minutave në vazhdim realizoi edhe dy gola të tjerë me Ajorque dhe Weiper Nelson, për ta vulosur rezultatin në shifrat 4-0.

Për vendësit ishte fitorja e tretë radhazi në Bundesligë, që i katapulton në vendin e shtatë, me 32 pikë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...