Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Mainz shkatërron Koln-in dhe fiton vende në renditje

Mainz triumfon përballë Koln në “MEWA Arena” në takimin e parë të raundit të 11-të të Bundesliga.

Vendasit siguruar një fitore të thellë 5-0, me miqtë të cilët mbetën në inferioritet numerik në minutën e 28’, pasi Kilian mori kartonin e dytë të verdhë.

Ndeshja u dominua e gjitha nga Mainz, golat për të cilën i realizuan Ingvartsen nëminutëne 11’, Kohr në minutën e 32’, Stach në minutën e 40’, Martin në minutën e 73’ dhe Onisiwo në minutën e 84’.

Pas raundit të 11-të Mainz ngjitet në vend të tretë ne 18 pikë, teksa Koln renditet në vend të 9-të me 16 pikë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....