Serie A

“Makijazhi” perfekt mund të presë, Interi 13 pikë larg titullit kampion

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion. Falë punës së Antonio Contes, zikaltërit kanë ndryshuar totalisht imazh, duke u shndërruar në një skuadër me karakter dhe e mirë organizuar.

Kjo panoramë e Interit pritej nga të gjithë që prej fillimit të sezonit ose me saktë që prej momentit kur drejtimin e zikaltërve e mori një trajner si Conte. Shifrat flasin për superfuqinë e Interit, me 11 fitore radhazi, të gjitha në fazën e dytë të kampionatit, duke thyer kështu rekordin e Milanit gjatë kohës kur e drejtonte Sachi në sezonin 1989-90,asokohe djalli merrte 10 suksese të njëpasnjëshme.

Sulmi i zikaltërve funksion në mënyrë perfekte, pasi Martinez dhe Lukaku janë garancia e Contes në kampionat, por edhe mbrojtja gjithashtu është një armë e Interit të këtij sezoni me vetëm 27 gola të pësuar.

Ndërkohë që klubit nga Milano në 9 nga 13 ndeshjet e fundit porta i ka qëndruar e paprekur dhe janë vetëm 4 golat e pësuar, një tjetër e dhënë që flet shumë për forcën e kësaj skuadre. Me 11 pikë distancë nga Milani i vendit të dytë, gradualisht në shtëpinë zikaltër të gjithë kanë nisur përgatitjet për të festuar në distancë titullin e 19 kampion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency