Serie A

Maksimovic me Koronavirus, Gattuso i detyruar t’i besojë Rrahmanit

Napoli humbet një tjetër pjesë të rëndësishme në mbrojtje në këtë sprint final të sezonit. Pas dëmtimit të të senegalezit Koulibaly, Nikola Maksimovic është testuar pozitiv për COVID-19.

Klubi blu e bëri të ditur lajmin nëpërmjet një njoftimi të shkurtër në profilin e tij në Twitter.

“Pas raundit të zakonshëm të tamponëve të kryer këtë mëngjes për anëtarët e ekipit, rezultoi me Koronavirus Nikolla Maksimovic. Lojtari është asimptomatik dhe do ta vijojë periudhën e izolimit në shtëpinë e tij”.

Me një fjalë, mbrojtja e Gattusos në emergjencë totale. Të shtunën pasdite, kundër Spezia, “Ringhio” do të ketë vetëm dy lojtarë qendrorë, Manolas dhe Rrahmanin, dhe do të duhet të kuptojë se sa do të jetë e nevojshme për të rigjetur Koulibaly dhe ish-futbollistin e Torinos për javët e mbetura të kampionatit.

Kuptohet që me dëmtimin e dy qendrorëve titullarë aktivizimi i Rrahmanit të paktën në ndeshjen e radhës është i sigurt. Futbollisti Dardan, në këtë sezon ka luajtur në 12 ndeshje të Serisë A me Napolin, të cilit iu bashkua verë ne kaluar pasi përfundoi huazim 6-mujor te Verona.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency