Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Makthi nuk ka kaluar për Juven, në qershor priten dy dënime të tjera

Makthi nuk ka kaluar për Juven
Makthi nuk ka kaluar për Juven

Juventus u dënua mbrëmjen e të hënës nga Gjykata e Apelit me heqjen e 10 pikëve nga renditja e sezonit aktual, duke përfunduar jashtë zonës Champions, megjithatë makthi për bardhezinjtë nuk ka përfunduar ende.

Kjo sepse dënimi i Gjykatës së Apelit ishte vetëm për akuzat për plusvalencat, në mënyrë që të manipulojnë bilancin sportiv, megjithatë për bardhezinjtë është zhvilluar edhe një hetim në lidhje me pagat dhe detyrimet ndaj klubeve të tjera në sezonet 2019-2020 dhe 2020-2021.

Vendimi për këtë çështje pritet të vijë më 15 qershor, ku Juventusi me shumë gjasa do të marrë një tjetër dënim, që nuk dihet ende nëse do të aplikohet këtë sezon, apo sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:

 

E si të mos mjaftojë kjo, paralelisht për bardhezinjtë është duke zhvilluar një hetim edhe UEFA, që ka marrë të gjithë dokumentet nga prokuroria e Torinos dhe po merr në konsideratë përjashtimin e Juventusit nga Kupat e Europës.

Edhe vendimi i qeverisë europiane të futbollit pritet të vijë brenda muajit qershor, muaj që pritet të jetë padyshim shumë i vështirë për Juventusin, pasi rrezikon të kompromentojë jo vetëm të tashmen, por edhe të ardhmen, nëse mbetet jashtë garave europiane.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...