Formula 1

Makthi përndjek Ferrarin në Formula 1

Pista e Monzas bëri ndryshimin për këtë Botëror të Formula 1, duke u kthyer në një skenë teatri me protagonistë Mercedes dhe Ferrarin. Në 3 shtator pikërisht në Monza, fati i keq për kokëkuqen dhe pilotin Vettel u bë bashkëudhëtar. Në Monza, Lewis Hamilton e mbylli garën me 7 pikë avantazh ndaj gjermanit Vettel, të cilit i duhej të tentonte në transfertën orientale, të merrte maksimumin në një pistë favorizuese si ajo e Singaporit. Por të gjitha pritshmëritë dhe parashikimet pozitive për Ferrarin morën fund në pistën e Singaporit, kur që të dyja njëvendëshet e skuadrës italiane bënë një vetvrasje sportive, duke i dhuruar Mercedesit dhe Hamilton avantazhin që i ngjiti në 32 pikë.

Gjithsesi, me 6 garat e mbetura deri në fund të sezonit, Ferrari transferohet në Malajzi në pistën e Sepang që premtonte të ishte shumë më mikpritëse për Mercedes, por jo edhe këtë herë nuk munguan surprizat. Me Vettel që u nis i fundit nga linja ne garën zyrtare sërish Ferrari tregoi të kishte shpjetësinë e një rakete edhe pse Mercedes kaloi në avantazhin e 34 pikëve. Shifrat janë katastrofike për Ferrarin dhe po kështu vijuan edhe në Suzuka, që lançoi rivalin e anglez drejt titullit të katërt Botëror, me një kryesim prej 59 pikësh ndërkohë që kanë mbetur edhe katër gara deri në kurorëzimin e tij. Ska më dyshime në vetëm një muaj, Ferrarin dhe Vettel bënë një harakiri!.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency