Kupa e Shqiperise

Malçi e Miraka heronjtë e Bylisit, eliminohet Skënderbeu

Bylisi nxjerr jashtë Kupës së Shqipërisë Skënderbeun. Skuadra ballashiote barazoi 1-1 në Korçë në sfidën e kthimit të fazës çerekfinale dhe falë fitores minimale në “Adush Muça” arrin të presë biletën e fundit për në gjysmëfinale.

Miqtë e dhanë sinjalin e parë që në minutën e 7’ me Peposhin, të cilit ia mohoi golin portieri Dajsinani. Skënderbeu mori shumë shpejt frenat e lojës dhe pas disa përpjekjeve arriti të zhbllokonte takimin me Mensah në minutën e 34’, pas asistit perfekt të Imamit.

E pabesueshme ajo që ndodhi në fundin e pjesës së parë. Gjyqtari Enea Jorgji akordoi penallti për Bylisin, pas ndërhyrjes së Pëllumbit ndaj Mëllugjës, por para se të ekzekutohej 11-metërshi, e anuloi vendimin. Protesta të ashpra nga futbollistët miq. Jorgji nxjerr kartonin e kuq për zëvendëstrajnerin e Skënderbeut, Liçi, pas një përplasjeje të tij me lojtarët e skuadrës kundërshtare.

Gjatë pjesës së dytë, në një moment, Miraka bëri mrekullinë, duke i mohuar golin Dejvi Bregut (65’), dhe rreth 10 minuta më vonë erdhi goli i barazimit, i shënuar nga Malçi, që do të vlente kualifikimin për ekipin e Dovedanit. Asgjë nuk ndryshoi në minutat e mbetura e festa në fund ishte për ballshiotët, që tashmë ëndërrojnë t’i shkojnë deri në fund kompeticionit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency