Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Maldini kërkon ta “fusë në xhep” Leaon para Botërorit

Italy: Serie A match between Bologna and Milan Paolo Maldini and Rafael Leao before the Serie A Tim match between Bologna FC 1909 and AC Milan at Stadio Renato DallAra on January, 30 2021 in Bologna, Italy. BOLOGNA_MILAN_00.JPG Bologna Italy Italy Stadio Renato DallAra Copyright: GiuseppexFama

Në shtëpinë e Milanit po merren me disa çështje, mes të cilave e ardhmja e lojtarëve më të spikatur, siç është Rafael Leao. Nuk është mister që sulmuesi portugez ka tërhequr interesin e klubeve të mëdha evropiane dhe kjo është arsyeja pse kuqezinjtë do të përpiqen ta “blindojnë” sa më parë.

Leaos i skadon kontrata në qershor të vitit 2024, por rinovimi do të nënkuptonte rritjen e shpresave për qëndrimin e tij në Milano për shumë vite.

Duke folur për “Sky” para ndeshjes së humbur 0-2 përballë Chelsea-t në “San Siro”, drejtori i zonës teknike të kuqezinjve, Paolo Maldini, sqaroi.

“Ne do të dëshironim të rinovonim kontratën e Leaos përpara kampionatit botëror. Do të kishim dashur ta bënim më herët, por duhet të ekzistojnë kushtet për ta bërë këtë”.

Prandaj, synimi i Maldinit dhe drejtuesve të Milanit është që Botërori ta gjejë portugezin me kontratë të rinovuar.

“Ideja është ta bëjmë  përpara se të nisë Kupa e Botës, të shohim se çfarë do të ndodhë”.

 

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...