Merkato

Maldini konfirmon interesin për Thauvin, mediat franceze e bëjnë të kryer

Kontrata e Florian Thauvin me skuadrën e Marseille skadon në verën e ardhshme dhe mesfushori 27-vjeçar është i vendosur të mos rinovojë bashkëpunimin, pavarësisht disa ofertave të bëra nga klubi.

Mediat franceze raportojnë se Thauvin ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Milanit, ku pritet të nënshkruajë për 4 sezone dhe të përfitojë një pagë prej 3 milionë eurosh në vit, ndërsa konfirmimet kanë ardhur edhe nga vetë Paolo Maldini.

“Thauvin është një futbollist mjaft i mirë dhe një rast për t’u shfrytëzuar, pasi i skadon kontrata në fund të sezonit dhe mund të vijë me parametra zero. Si nga ana ekonomike, ashtu edhe nga ajo sportive, është një mundësi mjaft interesante”, tha Drejtori Teknik i kuqezinjve në një intervistë për francezen “Telefoot”.

Nga fillimi i vitit të ardhshëm, Thauvin është i lirë të nënshkruajë me cilin klub të dojë, ndaj kuqezinjtë mund të provojnë ta afrojnë më shpejt, duke i ofruar një shifër simbolike prej 3-4 milionë eurosh klubit të Marseille.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency