Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Maldini: Kur erdhi te ne Leao luante për “Instagramin”, tani ka gjithçka që të jetë te më të mirët

Milani gati për revolucion
Milani gati për revolucion

Drejtori Sportiv i Milanit, Maldini deklaron se Rafael Leao mund të jetë një nga lojtarët më të mirë të momentit pasi sipas tij ka gjithçka për të qenë i tillë.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, Maldini theksoi se kur u bashkua me Milanin, në fillimet e tij Leao luante vetëm për të postuar video në “Instagram”.

Lexo edhe:

“Leao është një talent i çmendur. Ai ka gjithçka çfarë duhet për t’u bërë një nga lojtarët më të mirë. Ishte në stol te Lille dhe kur erdhi te ne i thash që luante për “Instagramin” e tij sepse postonte video të bukura me driblime, por më pas e mbylli sezonin me dy gola. Ne e ndihmuam atë të ndryshojë mentalitet. Një djalë kaq i talentuar duhet të punojë edhe më shumë se të tjerët për të shfrytëzuar talentin e tij.”-deklaroi ish-ylli i Milani.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...