Merkato

Maldini nuk përmbahet, siguron edhe Tomorin nga Chelsea

Vjen goditja e tretë për Milanin në merkaton e janarit. Pas sulmuesit (Mandzukic) dhe mesfushorit (Meitè), Maldini mbyll me sukses bisedimet edhe për mbrojtësin Tomori. Marrëveshja është arritur praktikisht me Chelsea-n për transferimin në formë huazimi me të drejtën e shlyerjes për 25 milionë euro. Kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla për t’u përcaktuar para se 23-vjeçari të jetë i lirë të fluturojë për në Itali, për t’u bashkuar me kuqezinjtë. Mbërritja e tij në Milano pritet të ndodhë të martën ose maksimumi të mërkurën.

Sidoqoftë, java e ardhshme do të jetë gjithashtu shumë e rëndësishme në frontin e rinovimeve. Stipic, menaxher i turkut Calhanoglu, pritet të mbërrijë në Milano për takimin e fundit me klubin. Palët janë afruar shumë ditët e fundit në qëndrime dhe distanca midis ofertës dhe kërkesës tashmë mbetet e vogël. Mes ofertës 4.5 milionë, plus bonuse, dhe 5 milionë në sezon që kërkon lojtari nuk duhet të ketë probleme për gjetjen e gjuhës së përbashkët.

Situata në lidhje me Gigio Donnarumma është e ndryshme, edhe pse ka pasur bisedime të frytshme me Mino Raiolan ditët e fundit. Edhe portieri duket se po shkon drejt zgjatjes së kontratës. Ditët e ardhshme mund të jenë vendimtare në hedhjen e firmës mbi kontratë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency