Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Maldini: Shumë i lumtur për golin, por akoma më shumë për fitoren!

Mesfushori i Monza-s, Daniel Maldini, foli për mediet pas fitores 0-2 në transfertën e Salernitana-s.

Maldini shënoi golin e parë për Monza-n, duke pasur kështu një rritje nga ndeshja në ndeshje.

Lexo edhe: 

Duke folur për golin, ai u shpreh se fillimisht ndjehet i lumtur që skuadra fitoi.

“Jam i lumtur që jam këtu dhe që po ndihmoj shokët e mi. Nëse shënoj është shumë mirë, por e rëndësishme është të ndihmojmë ekipin dhe të fitojmë”-tha Maldini.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...