Kosovë

Malisheva barazon me Drenicën dhe ruan vendin e shtatë

Malisheva-Drenica ishte sfida më e rëndësishme e javës së 34-t të Superligës së Kosovës pasi përplaseshin dy ekipe që ishin në kuotë të barabartë pikësh dhe që luftojnë për të shmangur vendin e 8-të, atë të “Play out”-it. U mbyll pa ftues ky takim (0-0), me skuadrën vendëse që ruajti vendin e shtatë falë epërsisë në takimet e drejtpërdrejta.

Ballkani, kampioni i saposhpallur i Kosovës, fitoi 0-2 në fushën e Feronikelit me gola të Krasniqit dhe Ajetit. Prishtina i shënoi tre gola Ulpianës, që sikurse Feronikeli ka rënë një kategori më poshtë, ndërsa Gjilani fitoi 2-4 në fushën e Llapit. Drita mori barazimin e tretë radhazi, pasi e mbylli pa gola takimin me Dukagjinin.

 

Rezultatet:

Drita – Dukagjini          0-0

Feronikeli – FC Ballkani        0-2

Llapi – Gjilani 2-4

Ulpiana – Prishtina      0-3

Malisheva – Drenica    0-0

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency