Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Malisheva “shkatërron” Fushë Kosovën, Drita ngec në përballjen ndaj Lirisë

Superliga e Kosovës nisi këtë të shtunë javën e dytë të sezonit 2023-2024.

Malisheva “shkatërroi” Fushë Kosovën me fitoren 6-1, në një ndeshje që e dominoi të gjithën.

Lexo edhe:

Aliu zhbllokoi takimin në minutën e 23’, duke u dhënë avantazhin vendasve, ndërsa miqtë tentuan të reagonin dhe gjetën barazimin me Statovcin vetëm dy minuta më pas, duke bërë që kjo pjesë të mbyllej me barazimin 1-1.

Në fraksionin e dytë Malisheva u tregua e pamëshirshme, duke vazhduar me serinë e golave në minutën e 60’ dhe 67’ me Hazrollaj.

Në minutën e 84’ Aliu e çoi rezultatin në 4-1, ndërsa në minutën e 89’ Mustafa shënoi golin e pestë për vendasit.

Gjithçka u vulos në minutën e 90+4’, me Hazrollaj, i cili shënoi golin e fundit për Malishevën, duke bërë që kjo ndeshje të mbyllej me rezultatin 6-1.

Pas javës së dytë Malisheva kryeson me gjashtë pikë, teksa Fushë Kosova qëndron në vend të fundit me zero pikë.

Këtë të shtunë u luajt edhe ndeshja Liria-Drita e cila u mbyll me barazim pa gola.

Në këtë përballje Liria merr pikën e parë dhe renditet në vend të pestë, teksa Drita me katër pikë renditet në vend të dytë.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...