Futboll

Malmoe nderon me statujë gjigantin Zlatan

Një statujë në nder të Zlatan Ibrahimovicit. Në qytetin e lindjes së gjigantit suedez, Malmoe, kanë vendosur të krijojnë një vepër arti mes stadiumit të vjetër dhe atij të ri për të përjetësuar një futbollist të dimensioneve të jashtëzakonshme, fizike dhe sportive.

Statuja, e projektuar nga skulptori Peter Lidde, do të ketë e lartë 2.7 metra dhe do të peshojë 500 kg (do të zbulohet më 8 tetor). Pse në Malmoe? Sepse është qyteti ku nisi karrierën futbollisti karizmatik, i cili numëron 116 ndeshje dhe 62 gola me përfaqësuesen e Suedisë.

Projekti mori jetë, në bashkëpunim me Federatën Suedeze të Futbollit, që në vitin 2015.

“Jam shumë i gëzuar. Ka gjithmonë gjithmonë dëshira ime që në fillim. Këtu ka nisur gjithçka dhe këtu është zemra ime,” – deklaroi sulmuesi aktual i Los Angeles Galaxy.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency