Kategoria Superiore

Malota: Ja kush janë rivalët tanë, vuajmë për një “pykë”

Renato Malota ishte një nga më të mirët në fushë për Vllazninë. Po të mos ishte për mbrojtësin nga Lezha, shkodranët do ishin ndëshkuar në shtesë, por Malota hoqi topin mbi vijën fatale pas goditjes së Dunga. I intervistuar nga Supersport Malota foli për mungesat, rivalët e Vllaznisë dhe problemet që kanë shkodranët në sulm.

Mungesat

Malota foli edhe për ndeshjet e fundit, ku skuadra ka pësuar dy humbje. “Nuk e kemi luksin që të kemi 18 lojtarë njësoj. Kemi ndier mungesat. Janë aktivizuar sot 2-3 lojtarë që kanë munguar në dy javët e fundit dhe kanë bërë mirë. Por edhe taktika e trajnerit doli pozitive sepse donim që të mbanim ekipin e Tiranës para.”

Rivalët

Si një mbrojtës që e njeh Superioren, pasi ka luajtur në disa ekipe, Renato Malota ka pohuar: “Jemi 3-4 ekipe që jemi aty-aty. Laçi, Bylis, apo Skënderbeu. Skuadrat kanë luhatjet e veta, por unë besoj se jemi në të njëjtin nivel”.

Sulmi

“Siç është parë në shumë ndeshje kemi vuajtur në sulm. Po vuajmë për një “pykë”. Deri në janar do ta shtyjmë kështu sepse e kemi të pamundur që të ndërhyjmë tashmë. Por besoj se në janar me afrimin e një sulmuesi cilësor, Vllaznia do të jetë më solide”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency