Nations League

Malta shumë e dobët për Kosovën, “Dardanët” nuk e diskutojnë fitoren

Nën një atmosferë fantastike në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Kosova dominoi totalisht sfidën me Maltën dhe arriti të triumfojë me rezultatin 3-1 dhe të marrë një tjetër 3-pikësh, që e konfirmon në krye të grupit 3, të Kategorisë D në Ligën e Kombeve.

Skuadra e drejtuar nga Bernard Challandes kontrolloi mirë sfidën që në fillim dhe kërkoi me ngulm golin, duke i shkuar pranë në disa raste, por herë për meritë të portierit dhe herë për shkak të fatit, sfidën e zhbllokoi vetëm në minutën e 30’, kur Benjamin Kololli dërgoi topin në rrjetë, pas një asisti të Valon Berishës.

Agius riktheu baraspeshën për Maltën në fillim të pjesës së dytë, duke befasuar jo pak të pranishmit në shkallët e stadiumit, por njëkohësisht duke “ndezur” vrullin e “Dardanëve”, për të gjetur sërish golin e avantazhit.

Pas një rrëmuje në zonë, Vedat Muriqit i del topi me fat dhe pas një rrotullimi prej sulmuesi race, arriti të godasë mjaft mirë, duke mposhtur për herë të dytë portierin maltez dhe duke rikthyer qetësinë në kampin kosovar, që e pa veten sërish në avantazh.

Vetëm dy minuta më vonë, kapiteni veteran i Maltës, Mifsud u ndëshkua me karton të kuq, duke lënë të tijtë me 10 lojtarë, ndërsa në minutën e 81-të ishte sërish Benjamin Kololli, që shënoi golin e dytë personal, dhe të tretin e të qetësisë për Kosovën.

Pas kësaj fitoreje, Kosova mbetet në vendin e parë të grupit, tashmë me 7 pikë, dy më tepër se Azerbajxhani ndjekës, që sot fitoi gjithashtu me rezultatin e thellë 3-0 në ndeshjen ndaj Ishujve Faroe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency