Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Man. City dhe Chelsea fitojnë me goleadë, shkëlqen Morata

Manchester City i Guardiola-s vazhdon serinë e fitoreve në Preimer League dhe këtë herë me goleadë. “Viktima” e radhës ishte Crystal Palace që pësoi 5 gola, ndërsa nuk mundi të shënonte asnjë.

Gjermani Sane shënoi një minutë para fundit të pjesës së parë golin që zhbllokoi rezultatin, ndërsa furia e City-t erdhi në pjesën e dytë. Sterling shënoi brenda 8 minutave dy herë, ndërsa i përhershmi Aguerro shënoi edhe golin e katërt. Në fundin e takimit shënoi edhe Delph, që e vulosi rezultatin 5-0.

Edhe kampionët e Chelsea-t u treguan tepër të fortë, ku në transfertën ndaj Stoke ka shpërthyer spanjolli Morata që realizoi një tripletë, në fitoren 0-4. Goli tjetër u shënua nga një tjetër spanjoll, Pedro Rodriguez.

Ndërkohë, Manchester United i ka mjaftuar Lukaku për të siguruar 3 pikë në transfertën ndaj Southampton. Belgu shënoi në minutën e 20 dhe më pas skuadra e drejtuar nga Mourinho arriti të menaxhonte rezultatin.

Pas 6 javëve të para, renditja udhëhiqet nga dy skuadrat e Manchester me pikë të barabarta me nga 16, me City-n që ka golavarazh më të mirë. Ndërkohë, në vendin e tretë, me tre pikë më pak, renditen kampionët e Chelsea-t.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...