Premier League

Man. City i kënaqur me Mahrez, gati rinovimi i kontratës

Riyad Mahrez po mbyll sezonin e tretë me fanellën e Manchester Cityt, klub me të cilin ka kontratë deri në verën e 2023-shit, megjithatë drejtuesit e “citizens” kanë nisur punën për t’i rinovuar bashkëpunimin.

Fantazisti algjerian u vu në dispozicion të Pep Guardiolës në verën e 2018-ës, kur u transferua nga Leicester City, ndërsa që atëherë është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm të formacionit të “citizens”.

Pavarësisht se ka 30 vite mbi supe, drejtuesit e klubit janë të bindur që algjeriani mund të japë ende shumë dhe me kontratën e re, duan ta blindojnë deri më 2025-ën, kur Mahrez të jetë 34-vjeçar dhe të nisë planifikimin e tërheqjes nga futbolli.

Mesfushori numëron 139 ndeshje zyrtare me fanellën e Manchester City-t dhe plot 39 gola të shënuar, ndërsa këtë sezon po jep një kontribut të jashtëzakonshëm si në kampionat, ashtu edhe në rrugën drejt triumfit në Champions League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency