Premier League

Man. City në shënjestër, klubet e Premier League-s kërkojnë t’i hiqen trofetë

Manchester City pritet të përballet me një tjetër “stuhi” pezullimit nga kompeticionet e UEFA-s për dy sezonet e ardhshme si pasojë e thyerjes së rregullave të “Fair Play-t Financiar”. Citizens janë vënë në shënjestër të klubeve të tjera angleze, që kanë vendosur të kërkojnë një dënim të brendshëm të skuadrës së Guardiolës, duke kërkuar heqjen e trofeve të fituar mes viteve 2012 dhe 1016: titullin e Premier League-s të sezonit 2013-2014 dhe dy trofetë e Kupës së Ligës, respektivisht të sezoneve, 2013-2014 e 2015-2016.

Një kërkesë minimale kjo, sipas klubeve të Premier League-s, që nuk ka dashur të shkojnë deri te rrëzimi i Citizens nga kategoria. Kësaj nisme i është kundërpërgjigjur administratori i deleguar i Manchester City-t, Ferran Soriano, që e ka konsideruar një akt “politik”. Ai nënvizoi se Manchester City ka mbajtur një qëndrim bashkëpunues për këtë çështje, duke këmbëngulur te pafajësia e klubit anglez. Ai shtoi se ka dorëzuar një dosje voluminoze për ashtuquajturën thyerje të rregullave të “Fair Play-t Financiar” dhe pret një vendim sa më të shpejtë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv. Pikërisht nga vendimi që do të marrë KAS-i do të varet edhe aksioni i klubeve të tjera angleze për heqjen e trofeve Manchester City-t. Skuadra e Pep Guardiolës duket se nuk po gjen paqe, si në Europë dhe në shtëpi.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency