Premier League

Man. City nuk njeh krizë, gati rinovimi me rritje page për yllin e skuadrës

Klubet e futbollit po përballen me një krizë ekonomike të shkaktuar nga pandemia dhe po përpiqen të ulin shpenzimet, përfshi edhe ato të pagave, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Manchester City-n.

Klubi anglez vetëm pak ditë më parë i rinovoi kontratën trajnerit Pep Guardiola deri në verën e 2023-shit, duke përmirësuar ndjeshëm edhe pagën e tij të majme, ndërsa tani po punon për një tjetër rinovim.

Bëhet fjalë për lojtarin e preferuar të Guardiolës, fantazistin belg Kevin De Bruyne, kontrata e të cilit skadon në verën e 2023-shit, por drejtuesit e klubit nga Manchesteri duan ta zgjasin edhe për dy sezone të tjera.

Sipas mediave angleze, kontrata e re që i është ofruar 29-vjeçarit belg, parashikon zgjatjen e bashkëpunimit deri në verën e 2025-ës dhe rritjen e pagës nga 20 milionë euro në sezon që përfiton aktualisht, në 25 milionë euro në sezon.

Palët duket se kanë kohë që negociojnë dhe tashmë janë duke u diskutuar vetëm detajet e kontratës së re, që pritet të firmoset dhe të zyrtarizohet shumë shpejt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency