Premier League

Man. City shpallet kampion dimri, Arsenali vijon ngjitjen në renditje

Manchester City mbyll gjysmën e parë të kampionatit anglez në krye, pasi mbrëmjen e sotme ia doli të triumfojë me rezultatin e thellë 0-5 në transfertën ndaj West Bromwich Albion, duke dominuar totalisht nga fillimi në fund.

Skuadra e Pep Guardiolës konfirmohet në një moment të shkëlqyer, pasi regjistroi fitoren e 6 radhazi në kampionat dhe tashmë kryeson me meritë renditjen e Premier League, me plot 41 pikë, një më shumë se skuadra tjetër e qytetit, Manchester United.

“Citizens” shënuan plot 4 herë që në pjesën e parë, dy herë me mesfushorin turko-gjerman Yilkay Gundogan dhe nga një gol me portugezin Joao Cancelo e Riyad Mahrez, ndërsa në pjesën e dytë ishte Sterling që vulosi suksesin me goleadë.

Vijon të bëjë mirë edhe Arsenali, që mori një tjetër fitore mbrëmjen e sotme, pasi mposhti Southampton 1-3 në “St. Mary’s Stadium”. Vendasit zhbllokuan sfidën që në minutën e tretë me anë të Armstrong, por londinezët përmbysën gjithçka që në pjesën e parë me Pepe e Sakha, para se Lacazette të vuloste suksesin me golin e tretë në pjesën e dytë.

Me 5 fitore në 6 ndeshjet e fundit, “topçinjtë” vijojnë ngjitjen në renditje, pasi momentalisht kanë shkuar në vendin e 8 me 30 pikë dhe janë vetëm 5 pikë larg zonës Champions, aty ku edhe synojnë të arrijnë deri në fund.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency